• Uzbieraliśmy na Defibrylator !!!

• Udało się !!! Mamy to !!!

W trakcie trwania roku szkolnego trwała zbiórka pieniędzy na AED czyli defibrylator półautomatyczny AED LIFEPAK CR2 . Inicjatorem całej akcji był pan Wojtek Baśniak. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna. Udało nam się uzbierać kilkaset złotych, lecz w międzyczasie pojawili się darczyńcy, którzy wsparli finansowo naszą zbiórkę. Tym samym dzięki zebranym funduszom mogliśmy kupić nie tylko samo urządzenie, ale również szafkę.

Defibrylator AED LIFEPAK CR-2 firmy Physio-Control to urządzenie, które posiada unikalne rozwiązania, jak np. wykonywanie analizy rytmu serca podczas uciskania klatki piersiowej oraz możliwość przesyłania poprzez sieć Wi-Fi lub telefonię komórkową informacji o stanie urządzenia, jego lokalizacji oraz o fakcie użycia. Zespół ratowniczy natychmiast zostanie poinformowany o dokładnej lokalizacji urządzenia i jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia ratownik uzyska wiedzę o stanie pacjenta.

Defibrylator został zamontowany w miejscu ogólnodostępnym czyli w dolnym holu szkoły przy drzwiach głównych. Wyposażenie szkoły w AED zdecydowanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko uczniów i pracowników szkoły, ale również samych okolicznych mieszkańców naszej szkoły.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wsparli tą akcję: