• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa!

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa zbiega się z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, oba te dni są powodem do radości i nadziei. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

W tym roku solidaryzując się z osobami z zespołem Downa i propagując akcję akceptacji ich w społeczeństwie, nauczyciele naszej szkoły nagrali wspaniały wideoklip, pt. „Jesteśmy tu”

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o zespole oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

W ten wyjątkowy dzień załóżmy kolorowe skarpetki nie do pary. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, gwiazdki, za kolano lub tuż przy kostce, Okażmy w ten sposób naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Dajmy osobom
            z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszej aprobaty i zainteresowania.

Nie oceniaj… nie odsuwaj się… nie wykluczaj…

Przyjaciele nie liczą chromosomów!!!

• "Kolorowy Świat" czyli spotkanie integracyjne

• Dnia 06 marca 2024 roku odbyło się spotkanie integracyjne „Kolorowy świat” dla uczniów objętych zajęciami rewalidacyjno - wychowawczymi wraz z rodzicami i wychowawcami. Wykonane zostały piękne ozdoby wielkanocne różnymi technikami. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie gości, za piękne prace oraz pozytywną energię Do zobaczenia

• Najlepsze maski karnawałowe wyłonione!!!

• Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych rozstrzygnięto konkurs, w którym uczniowie musieli wykonać maskę karnawałową. Bal karnawałowy, który odbył się tuż przed feriami był świetną okazją do rozstrzygnięcia konkursu na ową najpiękniejszą maskę karnawałową. Wpłynęło łącznie 40 pięknych, pomysłowych i niepowtarzalnych masek. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, a Jury miało bardzo trudne zadanie, żeby wytypować zwycięzców Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Oto nagrodzeni oraz wyróżnieni w trzech kategoriach wiekowych uczniowie:

Kategoria kl. I – III SP

I miejsce Rozalia Kuberska

II miejsce Dominik Cytawa

III miejsce Braian Tomczyk

Wyróżnienie: Wiktoria Melcer

Kategoria kl. IV – VIII SP

I miejsce Nikodem Wlizło

II miejsce Amelia Stucke

III miejsce Jakub Nowicki

Wyróżnienie: Karol Dreger

Kategoria kl. PP

I miejsce Łukasz Topolińki

II miejsce: Dominik Semieńczuk

III miejsce Paulina Kaczmarowska

Wyróżnienie: Julita Murawska

• Jak się bawić to na całego!!! Szkolny Bal Karnawałowy !!!

• Już za chwilę krótki odpoczynek w postaci ferii zimowych, dlatego dzisiaj nasza społeczność hucznie zakończyła pierwszy semestr. Wszyscy bawiliśmy się na karnawałowo-walentykowym balu pt."Witajcie w naszej bajce". Lecz zanim nastąpiły tańce, rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą maskę karnawałowa. Następnie uczniowie wzięli udział w zawodach. Wszyscy zebrani zostali podzieleni na dwie drużyny - "Ambroży" i "Mateusz". W konkurencjach drużyny zmagali się z zadaniami logiczno-sprawnościowymi. A już po zawodach wszyscy roztańczyli się przy muzyce naszego szkolnego DJ-a pana Wojtka. W trakcie balu rozdane zostały walentynki, które uczniowie mogli sobie przesyłać poprzez szkrzynkę walentykową dostępną od dłuższego czasu. A na koniec wśród zebranych została wyłoniona Królowa i Król balu. A jak to wszystko wygladało zobaczcie sami . 🎊🎉🤗

• "Pory Roku Sensorycznie"

• Czy można poczuć zimę każdym zmysłem? Otóż nasi najmłodsi uczniowie mieli taką okazje w miesiącu lutym. W tym dniu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,,Sensorycznie przez cztery pory roku". Tematem spotkania była właśnie ZIMA. Uczniowie najmłodszych klas czyli 1-3 szkoły podstawowej, doświadczali jej wszystkimi zmysłami.