• Wkoło kolorowo !!!

• Dzisiaj w naszej świetlicy pojawiła się ciekawa maszyna....Maszyna Kolorów!!!

Dzięki temu urządzeniu nasi uczniowie mogą tworzyć naprawdę ładne kolorowo-okrągłe obrazy!!! A możliwości jest tyle ile jest kolorów!!!

A jak wyszły pierwsze prace? Sprawdźcie sami!!!

• Niebieskie Igrzyska po raz pierwszy w naszej szkole

• Kwiecień jest Miesiącem Świadomości Autyzmu. Z tej okazji nasza szkoła pierwszy raz przyłączyła się do akcji NIEBIESKIE IGRZYSKA. Zawody te mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Uczniowie klas 1-3 wykonywali zadania sportowe, za które dostawali punkty. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal.

• Szpitalne ćwiczenia z pierwszej pomocy

• W połowie kwietnia uczniowie klasy IV-V B i V C odwiedzili Nowy Szpital w Świeciu i jednocześnie pragną podziękować ratownikom medycznym: pani Kiara Gołaś i pan Kacper Ziółkowski, za  możliwość przyprowadzenia profesjonalnych zajęć z zakresu pierwszej pomocy, a także możliwości poznania pracy ratowników medycznych w Nowy Szpital w Świeciu. Ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa dały ogląd uczniom do realnego zabezpieczenia w sytuacjach codziennych i uczą jak na nie reagować.

• Doświadczanie świata !!!

• W ramach zajęć dodatkowych od 02 października 2024 roku do 29 marca 2024 roku, prowadzone były w naszej placówce dodatkowe zajęcia w Sali Doświadczania Świata dla uczniów objętych zajęciami rewalidacyjno - wychowawczymi. Bardzo dziękujemy uczestnikom zajęć za obecność i zaangażowanie w zajęciach.

Każdy Wasz uśmiech był dowodem na to, że był to dobry kierunek działań

A powyżej krótka fotorelacja:

• Rekolekcje Wielkopostne 2024

• W tym roku szkolnym Rekolekcje Wielkopostne odbywały się w dniach 25-27 marca. Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji były "Cuda Jezusa" o których opowiadał ks. Stanisław Sokun z parafii św. Józefa W Świeciu.

• To już 6 lat jak gramy dla WOŚP

• Pod koniec marca Jurek Owsiak ogłosił sumę zebranych pieniędzy w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wiadomo w tym roku zebrano aż 281 879 118,07 złotych! Jest to o prawie 39 milionów więcej niż w roku poprzednim. I w tym miejscu należy zaznaczyć, że nasza szkoła dołożyła w tym roku aż 6136,00!!! I to też jest nasz rekord w stosunku do poprzedniego roku!!! Poniżej prezentujemy krótki filmik, w którym możecie zobaczyć jak graliśmy dla WOŚP przez ostatnie 6 lat.

• Wielkanocna niespodzianka od uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu!

• Wspaniała wizyta w naszym szpitalu dzięki uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu! Dziękujemy za słodkie gesty i radosne chwile, jakie sprawiliście pacjentom Oddziału VII Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Wspólnie wykonaliśmy również piękną pisankę jako wyraz podziękowania. Wasza hojność i serdeczność naprawdę dodają otuchy. Dziękujemy za okazane wsparcie i miłe wspomnienia, które zapewne na długo pozostaną w naszych sercach. 💖 #WspieramyZdrowie #Dziękujemy #ŚwietniUczniowie

• 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zobaczcie jak połączyliśmy te dwa wydarzenia w jeden niesamowity i aktywny czas nie tylko dla uczniów lecz również dla nauczycieli !!!