Dnia 20 listopada 2024 r.odwiedzila naszą szkołę przedstawicielka firmy farmaceutycznej "Viatris",która w darze dla uczniów ZSS nr 1 i oddziału VII Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przywiozła artykuły piśmiennicze i materiały edukacyjne, dzięki którym będziemy mogli rozwijać kreatywność i małą motorykę naszych podopiecznych.
Uczniowie, którzy przebywali w tym czasie na zajęciach w świetlicy otrzymali słodki upominek w postaci batonów i soków.
Wszystko, co otrzymaliśmy, wiele dla nas znaczy, bo wiemy, że wynika z dobrego i wielkiego serca ludzi firmy " Viatris "
Bardzo dziękujemy ❤️#Viatris!
Dary od firmy Viatris
"Jesienne Drzewo" rozstrzygnięte!
Z przyjemnością informujemy, że świetlicowy konkurs plastyczny pt. "JESIENNE DRZEWO" został rozstrzygnięty.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dostarczono nam aż 19 prac. Wszystkie prace były oryginalne, ciekawe i staranne.
Jury postanowiło wyróżnić następujących uczestników:
Miejsce I: Michał Zadworny
Miejsce II: Jakub Smuga
Miejsce III: Amelia GalkiewiczWyróżnienie: Kamil Sypniewski.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
Gratulujemy!!!
"Nie ma nic cenniejszego nad wolność"
- 19
12 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Tegoroczne obchody zatytułowaliśmy "Nie ma nic cenniejszego nad wolność". Słowa wypowiedziane przez uczniów na tle przejmujących podkładów muzycznych miały na celu oddanie czci bohaterom, którzy swoje życie poświęcili walce o wolność ojczyzny.
Jak powiedział Jan Paweł II: "Wolność nie jest nam dana raz na zawsze, wolność trzeba stale zdobywać, przychodzi jako dar, utrzymuje się poprzez zmagania. Całym sobą płacisz za wolność".
Niech słowa naszego patrona będą dla nas drogowskazem, ale i pewnego rodzaju przestrogą.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
W wtorek 19 listopada puktualnie o godzinie 17.00 w ramach kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY nasza szkoła została podświetlona na czerwono na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.
Szkoła do hymnu 2024!
„Szkoła do hymnu” 2024!
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to piątek, 8 listopada. W ten sposób nasza społeczność szkolna dołączyła do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
"Barwy Jesieni" wierszem podane
- 24
Dnia 30 października w naszej szkole odbył się coroczny konkurs recytatorski pt. „Barwy jesieni”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy zaprezentowali utwory znanych polskich poetów. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstu i odpowiednią dykcją. Jury doceniło wszystkich występujących wręczając pamiątkowe dyplomy i nagrody.
„JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE! 2024"
- 14
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, którego obchody przypadają w październiku, nasza szkoła już szósty raz wzięła udział w kampanii społecznej „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE! 2024".
Odbyły się zajęcia warsztatowe na temat potrzeb i możliwości osób, które nie widzą lub widzą słabo. Uczniowie poznali pomoce edukacyjne i sprzęt potrzebny osobom z niepełnosprawnością wzrokową, min. białą laskę, alfabet Braille'a, książki napisane pismem Braille’a, gry edukacyjne. Były też ćwiczenia w parch symulujące poruszanie się osoby z dysfunkcją wzroku, w trakcie których uczniowie mogli się wcielić w rolę osoby niewidomej oraz przewodnika. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną na temat sposobów radzenia sobie z niepełnosprawnością osób niewidomych oraz możliwych form pomocy. Uczniowie z ciekawością wzięli udział w zajęciach i pozostali z refleksją jak ważne jest docenienie swojej sprawności oraz wsparcie osób potrzebujących naszej pomocy.
Z wizytą w Centrum Nauki!!!
- 96
Pod koniec października uczniowie z klas I-II Eb, I-II Ec, I-IIIEa, I-III Eb, VA, V-VI Ec, VIII Eb punktualnie o 8.00 wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Program wyjazdu naszych uczniów obejmował zwiedzanie pierwszego i jak na razie jedynego centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim. Nasza grupa odwiedziła główną siedzibę Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym na sześciu piętrach znajdują się wystawy stałe i czasowe. Uczniowie w interaktywny sposób mogli przyswajać wiedzę o nauce, technice, przyrodzie oraz kulturze. Wystawy pobudzały naszych podopiecznych do kreatywności oraz inspirowały do samodzielnych poszukiwań. Na terenie Młynu Wiedzy wszyscy poruszali się zgodnie z zasadą “dotknij, sprawdź”. Mogli przeprowadzać doświadczenia, eksperymentować z każdym eksponatem wystawy. Wycieczka zakończyła się około godziny 14.00 pysznym obiadem w naszej szkolnej stołówce.
Święto szkoły oraz pasowanie na ucznia
- 22
W środę, 16 października, po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły i rocznicę nadania jej imienia Jana Pawła II. Wspólne świętowanie rozpoczęło uroczyste przejście do kościoła p.w. św. Józefa, gdzie mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Mariusz Herold. Dalsza część uroczystości miała miejsce w naszej szkole, gdzie najpierw Pani Dyrektor wraz z uczniami złożyła kwiaty pod tablicą św. Jana Pawła II, a następnie na sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna. Mogliśmy oficjalnie powitać pierwszoklasistów i obejrzeć przygotowany przez nich program artystyczny. Po ślubowaniu, uczniowie z naszej szkoły pokazali nam w formie pantomimy, kawałek z życia naszego patrona i w ten sposób zachęcili wszystkich do refleksji na cierpieniem, chorobą i przemijaniem. Tematem przewodnim stało się hasło XXIV Dnia Papieskiego - Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Na zakończenie wspólnego świętowania każdy mógł posmakować tradycyjnego ciastka papieskiego czyli kremówki. Gratulujemy naszym zdolnym artystom za prawdziwą ucztę duchową.
Walczymy o grant Mondi !!!
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie Nauczyciele, nasza szkoła złożyła wniosek do Mondi o grant w wysokości 10.000,00 zł na stworzenie w szkole strefy odpoczynku i relaksu dla uczniów, rodziców, pracowników szkoły.
Dofinansowanie przeznaczymy na zakup nowoczesnych puf i siedzisk, które pozwolą na stworzenie takiej przestrzeni w szkole. Bardzo proszę o głosowanie i zachęcanie- przekonanie do głosowania; pełnoletnich uczniów/ rodziców/znajomych/ członków rodziny.
Głosowanie trwa od 9:00 dnia 14.10.2024 do 23:59 dnia 27.10.2024
Głosujący nie ponoszą żadnych kosztów związanych z głosowaniem. Po wpisaniu numeru telefonu kliknij WERYFIKACJA NUMERU. Otrzymasz KOD SMS, który należy wpisać w to pole i kliknąć ODDAJ GŁOS
Nasz wniosek znajduje się w kategorii Infrastruktura i rozwój lokalny..... pod numerem 15
Poniżej link do programu grantowego Mondi Wspieraj Lokalnie
Konkurencja jest bardzo duża, ale nie jesteśmy bez szans, od naszego wspólnego zaangażowania zależy sukces projektu.
Bardzo prosimy o wsparcie poprzez głosowanie !!!
Szkolne "Sprzątanie świata"
- 4
Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska", która odbyła się pod hasłem "Na straży czystej ziemi". Uczniowie wyruszyli zbierać śmieci na pobliskim osiedlu. Za troskę o czystość okolicy spotkała ich miła niespodzianka. Pan Waldemar Kawecki z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy, członek koła łowieckiego nr 94 CIS w Świeciu, widząc młodzież z workami śmieci, podziękował im za udział w akcji. W imieniu Koła Łowieckiego poczęstował uczniów słodkim upominkiem. Bardzo dziękujemy za miły gest.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2024
- 18
27 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2024!
Tegorocznym tematem przewodnim była ,,Edukacja w ruchu”.
Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, mówiące o tym, że dzieci powinny się
ruszać przynajmniej 60 minut dziennie – codziennie, to oprócz oczywistej dbałości
o ich kondycję fizyczną i ogólną odporność organizmu, niezbędny element
prawidłowego rozwoju. Co więcej, badania jasno wykazują, że ruch stymuluje
obszary mózgu odpowiedzialne za kontrolę ruchów, procesy poznawcze, emocje i
naukę.
Tego dnia w naszej szkole było dużo aktywności, radości i uśmiechu, a wszystkiemu towarzyszyła edukacja w ruchu.
Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom za aktywny udział.
#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji
@EuropejskiDzienSportuSzkolnego
@fundusz.pfron
@essdeurope
@unicefpolska
Podziękowanie...
W dniu dziejszym spotkała naszą szkołę miła niespodzienka, ponieważ otrzymaliśmy podziękowanie za udział w pomocy dla powodzian. Jednocześnie to my dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serducho i wsparli tę akcję!!!
Pomagamy powodzianom!!!
W miniony wtorek uruchomiliśmy szybką zbiórkę na rzecz powodzian, a już dzisiaj mieliśmy zaszczyt przekazać dary dla osób poszkodowanych przez powódź. Wsparcie trafiło do OSP Ratownik Świecie, skąd transport wyruszy do Osia, a następnie zostanie wysłany na południe, do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc! Jesteście Wspaniali !!!
Nowy rok szkolny rozpoczęty!!!
- 1
W poniedziałek 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tradycjnie inaugurację poprzedziła msza świeta, którą poprowadził ks. Mariusz Herold z parafii Św. Józefa w Świeciu. Następnie pani dyrektor jeszcze raz wszystkich serdecznie powitała i po krótce opowiedziała o zmianach w podstawie programowej, ale także o zmianach w samym budynku szkoły. Po przemowie pani dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się już do swoich klas, gdzie otrzymali i zapoznali się z nowymi planami lekcji.
Co z piątkiem po 15 sierpnia?
Nowe oblicze placu zabaw!
- 7
Zobaczcie jak zmieniamy dla Was szkolny plac zabaw. A wiedzcie, że to nie wszystko...
Modernizacja szkolnego placu zabaw jest efektem programu "Dostępna przestrzeń publiczna" do którego nasza szkoła się zgłosiła. Więcej informacji znajduje się tutaj.
Zapraszamy do fotorelacji.
Podręczniki dla szkoły branżowej na rok szkolny 2024/25
Powyżej przedstawiamy zestaw podreczników dla uczniów klasy pierwszej oraz drugiej szkoły branżowej I stopnia.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- 78
No i nadszedł ten oczekiwany od dłuższego czasu przez każdego ucznia dzień zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą święta, którą celebrował ks. Stanisław. Następnie został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz hymn szkoły.
Po nabożeństwie Pani Dyrektor Małgorzata Błaszkiewicz rozpoczęła uroczystość serdecznie wszystkich witając, i która w swoim przemówieniu wyraziła dumę i zadowolenie z osiągnięć uczniów w tym roku szkolnym. Kolejno przyszedł czas na uroczyste wręczenie uczniom świadectw, dyplomów i nagród książkowych oraz rodzicom listów gratulacyjnych.
Nasza szkoła uczestniczy w akcji - Pasek dla każdego ucznia, dlatego w tym roku, każdy z uczniów otrzymał świadectwo z kolorowym paskiem, symbolizującym jego umiejętności i osiągnięcia. Kolory pasków odzwierciedlały różne aspekty, takie jak zdolności artystyczne, zaangażowanie w naukę, czy też umiejętności społeczne. Uczniowie zostali nagrodzeni za trud, za wyjątkowość, za obecność w codziennym życiu szkolnym. Świadectwo z paskiem biało - niebieskim dla uczniów interesujących się technologią informacyjną, z biało - żółtym dla uczniów wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka, działający w wolontariacie, świadectwo z biało - zielonym dla uczniów interesujących się przyrodą, pomarańczowy pasek dla uczniów aktywnych w sporcie, z różowym paskiem dla uczniów z artystyczna duszą, z fioletowym dla dzieci, które stawiają trudne pytania, samodzielnie wyznaczają sobie cele, pasek biało - czerwony dla uczniów, którzy otrzymują bardzo dobre i celujące wyniki. Był to sposób na wyróżnienie indywidualnych talentów i podkreślenie różnorodności w naszej szkole.
W kolejnym punkcie zakończenia roku uczniowie oraz cała społeczność szkolna podziękowała Pani Wiesłąwie, Pani Ewie oraz Pani Marii, które w tym roku odchodzą na emeryturę, za lata pracy oraz wspólne chwile spędzone w szkole. Jednocześnie pożegnaliśmy panią Agnieszkę Bejger, która kończy pracę w naszej szkole i będzie kontynuować swoje powołanie pedagogiczne w innej placówce.
Po złożeniu życzeń oraz wręczeniu kwiatów Pani Dyrektor jeszcze raz podziękowała za miniony rok szkolny i życzyła słonecznych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Po tych słowach uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym udali się do swoich klas aby odebrać świadectwo i wyruszyć z uśmiechem na wakacyjne przygody.
Wycieczka do pierwszej stolicy Polski!
- 26
Zanim na dobre oddamy się urokom wakacji, zapraszamy do przeczytania i zobaczenia jakie historyczne miejsca zobaczyli uczniowie klas 5C i 1-3 PPB. Obydwie klasy pod koniec roku szkolnego wzięły udział w wycieczce do Gniezna - pierwszej stolicy Polski. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski.
Zwiedzanie historycznego grodu rozpoczęliśmy od placu przed pomnikiem pierwszego koronowanego władcy Polski – Bolesława Chrobrego, spoglądającego na urokliwie położone miasto ze wzgórza zwanego Wzgórzem Lecha. Spotkanie z królem było doskonałą okazją do wspólnych i indywidualnych zdjęć. Było to także miejsce, w którym rozpoczęła się nasza przygoda pod opieką przewodnika. Pierwszym etapem, po wysłuchaniu odrobiny historycznych faktów na placu przed Katedrą Gnieźnieńską, były jej podziemia. Podziemia katedry pamiętają jeszcze czasy pierwszych Piastów. To w nich można zobaczyć miejsce, gdzie pierwotnie złożono ciało św. Wojciecha. Oglądać tam mogliśmy odkrywkę wykopalisk archeologicznych związanych ze świątynią. Nie lada atrakcją okazał się fragment posadzki z pierwotnej świątyni romańskiej, której wzór jest doskonale wszystkim znany z banknotu 10 zł. Po wyjściu z podziemi wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, słuchaliśmy historii o życiu i śmierci św. Wojciecha. Wysłuchaliśmy również historii dotyczącej katedry, chrztu Polski oraz panowania pierwszych królów. Katedra Gnieźnieńska to najcenniejszy zabytek Gniezna, który przypomina nam o wielu wydarzeniach w dziejach Kościoła i państwa polskiego. Następnie uczniowie podziwiali Drzwi Gnieźnieńskie, unikatowy zabytek sztuki romańskiej, ozdobione płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Następną atrakcją była wieża Katedry Gnieźnieńskiej, uczniowie pokonali 239 schodów w jedną stronę. Trudy podejścia rekompensowały czekające na górze malownicze widoki na panoramę miasta. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w którym obejrzeliśmy niezwykłe eksponaty pochodzące ze skarbca katedralnego. Były tam między innymi oryginalny Kielich św. Wojciecha, Kielich królewski oraz bezcenne relikwiarze, rzeźby drewniane, starodruki, obrazy, a także wiele unikatowych zabytków romańskiej i gotyckiej sztuki sakralnej. Po tak wyczerpującej lekcji poszliśmy na rynek Starego Miasta, gdzie był to czas na zasłużony posiłek w restauracji i zakupienie pamiątek z wycieczki. Następnie spacerowaliśmy po mieście tzw. Traktem Królewskim, który jest lekcją historii o pierwszej stolicy polski za pomocą pomników pięciu pierwszych królów Polski, 15 królików nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta, postaci z piastowskich legend, edukacyjnych makiety oraz tablic informacyjnych. Po szlaku oprowadziła nas mobilna aplikacja "Królika Goń", dzięki niej spacer po szlaku był dla każdego edukacyjną grą miejską. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i była niezapomnianą lekcją historii.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie