• Powrót do przeszłości - Wyprawa do zamku

• W ostatnim czasie nasz świecki zamek otwarty dla zwiedzających. Z tej właśnie okazji w ostatnim czasie skorzystały klasy IV A, VI-VB, V C i VI A, które mogły zobaczyć na własne oczy, jak zmieniły się wnętrza zamku krzyżackiego w Świeciu, po przebudowie. Była to wyjątkowa okazja do odkrycia odnowionych wnętrz zamku, które teraz prezentują się jeszcze bardziej imponująco. Przewodnik dał możliwość zwiedzania z niestandardowej perspektywy. Opowieści pana Michała o świeckim zamku przeplatane były historią, legendami, mitami oraz anegdotami związanymi z świeckim komturstwem krzyżackim.

• Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (video na końcu)

• W minioną niedzielę wszyscy obserwowaliśmy 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A teraz prezentujemy jak nasza mała społeczność grała dla najsłynniejszej orkiestry w Polsce.

Nasze granie rozpoczęło się w czwartek 25 stycznia 9.50 na sali gimnastycznej. Wśród rzeczy, które można było wylicytować były: bon na pizze w nowo otwartej pizzerii Ragazzi Della, dwa bilety do kina Wrzos, bon na trening z trenerem w klubie sportowym WDA, bony do studiów urody, kolacja w Hanza Pałac czy lunch z naszą Panią Dyrektor. Natomiast, kto był głodny mógł wesprzeć przez żołądek i posmakować swojskich specyjałów, między innymi w postaci pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, własnoręcznie robionej czekolady czy waty cukrowej i popcornu. Można było również posmakować słodkie przekąski przygotowane własnoręcznie przez naszych uczniów. Nowością w tym roku była fotobudka-360, ufundowana przez KJ Budka. Najmłodsi oraz zainteresowani mogli skorzystać z malowania twarzy i plecenia kolorowych warkoczy czy wziąć udział w krótkim szkoleniu z pierwszej pomocy. Wśród zaproszonych gości były uczennice klas pierwszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, które zaprezentowały dla nas swoje umiejętności wokalne. Kolejnymi gośćmi byli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu i Stowarzyszenie "Orkiestra Dęta Świecie" ze Świecia. W trakcie trwania uczniowie mogli również wesprzeć biegając na boisku szkolnym, gdzie każde okrążenie było warte 1zł. Łącznie uczniowie wybiegali ponad 300 okrążeń. Tradycyjnie szkolny finał zakończył się o 12.00 światełkiem do nieba przy akompaniamencie orkiestry dętej.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w en jakże szczytny cel. Lecz taka kwota - 6136,00zł !!!! nie uzbierałaby się gdyby nie sponsorzy. Wielkie podziękowania kierujemy do:

#powiatswiecki

Firma ULMA

Studio Urody - "Bellezza"

Studio Urody "Studio Kobiet"

Centrum Kultury w Świeciu - Kino "Wrzos"

#hanzapalac-Wellness&Spa

#extraswiecie

#kjbudka

Stowarzyszenie "Orkiestra Dęta Świecie"

#PSPswiecie

Klub Sportowy WDA Świecie - Damian Raniszewski

FILMIKI

A poniżej dwa filmiki na których możecie zobaczyć nasze światełko do nieba oraz jedną z atrakcji czyli Fotobudka360:

• UWAGA!!! - Remont ulicy Paderewskiego

• Uwaga!!!

W związku z remontem od jutra, 24 stycznia, ulica Paderewskiego będzie ulicą jednokierunkową. Dojazd do szkoły od ulicy Alei Jana Pawła będzie możliwy. Do szkoły będzie można dojechać także od strony ulicy Wojska Polskiego. Nie będzie możliwości parkowania przy garażach. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Poniżej dołączamy link do artykułu o remoncie ulicy Paderewskiego.

• "Słoneczna Polana" przedszkolem roku!!!

• Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole "Słoneczna Polana" zajęło pierwsze miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym 2023 zorganizowanym przez Polska Press, w kategorii przedszkole roku w powiecie świeckim. Dyplom odebrała pani dyrektor Małgorzata Błaszkiewicz. Serdecznie dziękujemy

• Koncert kolęd i piosenek świątecznych!

• W miniony wtorek w naszej szkole odbył sie koncert kolęd i piosenek świątecznych pt."Zimowe Kolędowanie - W puszystej bieli świat". Kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej wykonali uczniowie szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy. Wśród zaprezentowanych utworów usłyszliśmy "Zima lubi dzieci", "Przybieżeli do Betlejem", "Pastorałka od serca do ucha", "To sie dzisiaj stanie", "Świeć gwiazdeczko mała świeć", "Gore gwiazda Jezusowi", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś", "Zaśnieżone miasta", "Skrzypi wóz", "Pada śnieg - Jingle Bells" oraz "Dzień jedyny w roku". Zapraszamy do fotorelacji. #LaboratoriaPrzyszłości