• Dym, Straż Pożarna i ewakuacja z budynku

• W miniony wtorek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Celem spotkania było przedstawienie szkolnej społeczności podstawowych zasad ewakuacji na skutek wystąpienia pożaru. Panowie strażacy zademonstrowali jak należy się zachować oraz ewakuować jeśli w budynku dojdzie do zadymienia na skutek pożaru. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami ćwiczyli ewakuację z klas do wyjścia głównego z budynku.

W kolejny dzień zrobiło się już bardziej poważnie, ponieważ przeprowadzono symulowane ćwiczenia z ewakuacji. W ćwiczeniach na terenie szkoły brały udział trzy zastępy straży pożarnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. W budynku zasymulowano zadymienie, następnie po ogłoszeniu przez panią dyrektor , że jest pożar oraz po sygnalizacji dźwiękowej, cała społeczność ewakuowała się na teren boiska szkolnego, które jest punktem zbiórki w przypadku ewakuacji. Po sprawdzeniu stanu klas oraz poinformowaniu, że ćwiczenia zostały zakończone wszyscy wrócili do swoich klas.

Ćwiczenia z ewakuacji są przeprowadzane w naszej szkole dwa razy w roku szkolnym.

• "Sprzątanie świata łączy ludzi"

• W miniony piątek uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. W tym roku jest to jubileuszowa 30 akcja, której hasło przewodnie brzmi - "Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie sprzątali tereny w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.

• Druga edycja "Szkoły pełne Talentów"

• Wspieramy Talenty po raz drugi !!!

Zapraszamy wszystkich do głosowania na naszą Szkołę Podstawową Specjalną nr 6, w drugiej edycji akcji jednej z sieci handlowych pod nazwą "Szkoły pełne Talentów 2".

Akcja trwa do 1 września do 5 listopada bieżącego roku.

W chwili pisania tego posta mamy już 32 Talenciaki. W tym roku zbieramy na Zestaw Piankowy II. Serdecznie dziękujemy i gorąco zachęcamy do dalszego głosowania i oddawania Talenciaków !!!

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

• W tym roku nie pierwszego a czwartego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie inauguracja rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrował ks. Stanisław Sokun. W dalszej części Pani Dyrektor przedstawiła przydziały klas, wychowawców. Po części wspólnej uczniowie rozeszli się do klas, aby poznać nowe plany lekcji. No to zaczynamy!!!