• Konkurs Poezji Śpiewanej 2023

• W miniony piątek, 20 kwietnia, odbył się w naszej szkole Przegląd Poezji Śpiewanej. Uczniowie szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy zaprezentowali wokalną interpretację wierszy znanych polskich poetów, między innymi: "Na wyspach Bergamuta" Jana Brzechwy, "Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej, "Hymn" Juliusza Słowackiego, "Dni, których jeszcze nie znamy" Marka Grechuty czy "Cichosza" Grzegorza Turnaua. Poniżej zapraszamy do fotorelacji z imprezy.

• Obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu !!!

• W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, realizowane są liczne kampanie na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu. Świętowanie Dnia Świadomości Autyzmu odbywa się przez cały kwiecień. Z tej okazji, w czwartek 13 kwietnia, trzy zespoły klasowe I-III Eb, V-VII Ec oraz IV, VII-VIII Ed wspólnie przystąpiły do tej bliskiej naszemu sercu akcji. Wszyscy uczniowie ubrali się „na niebiesko”, i uczestniczyli spotkaniu integracyjnym, w którym mogli poznać bliżej zagadnienie autyzmu, wspólnie wykonali plakat tematyczny oraz skosztowali niebieskich słodkości.

• Uczniowie naszej szkoły laureatami w konkursie wojewódzkim!

• Uczniowie naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zabawny Zając Wielkanocny".

Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Jagodzińska z klasy 4Ea, trzecie miejsce zajął Jakub Nowicki z klasy 6-7a, a wyróżnienie otrzymała Jagoda Nawrocka z klasy 7-8b.

Dyplomy podziękowania za przygotowanie uczniów otrzymali też nauczyciele: Monika Dittmann, Marzena Krajewska, Magdalena Krzyżanowska, Monika Kurowska -Okonek, Agnieszka Thiede i mama Patrycji Pani Magdalena Jagodzińska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

• "Jajko Wielkanocne" rozstrzygnięte

• W środę 5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Jajko Wielkanocne".

Wyłoniono 3 miejsca i 2 wyróżnienia, w których nagrody otrzymali:

I miejsce - Krzysztof Jakubiak

II miejsce - Jakub Szulc

III miejsce - Maja Kulczyk

Wyróżnienie:

Oliwia Ślężak

Jan Piwowarczyk

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!

Organizatorzy: Hanna Chmurzyńska, Anna Słowy - Lemańczyk, Aleksandra Murawska

• Rekolekcje Wielkopostne 2023

• Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole odbywały się w dniach 3-5 kwietnia. Tematem przewodnim była „Przyjaźń”. W pierwszy dzień uczniowie brali udział w różnego rodzaju grach dotyczących przyjaźni, gdzie najfajniejszą zabawą byłą tak zwana „żywa gra”. W drugi dzień były rozmowy jak i zadania związane z przyjaźnią. W trakcie rekolekcji uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie jako przyjaciele Jezusa. Natomiast w ostatni dzień odbyła się uroczysta msza, w której wzięła udział cała społeczność szkolna.

• Mamy kolejnych laureatów konkursów!!!

• W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach logopedycznych. I mamy czym się pochwalić . Oliwia Wamka, uczennica klasy 3 A otrzymała pierwsze miejsce, a Weronika Jaworska z klasy 7EC - miejsce trzecie w Wojewódzkim Logopedycznym Konkursie "Ładnie mówię" organizowanym przez Zespół Szkół w Koronowie. Natomiast uczeń klasy 3 EB - Maciej Deręgowski zdobył dyplom i nagrodę za trzecie miejsce w Logopedycznym Konkursie Plastycznym "Języczkiem malowane", organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Świeciu. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.