W środę, 13 października nasza społeczność świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie lekcji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor wszystkich serdecznie przywitała. Następnie złożyła wszystkim nauczycielom życzenia oraz zachęciła do wspólnego świętowania tego dnia. Były zabawy, gry oraz różne konkurencje, w których brali uczniowie wraz z nauczycielami. A jak było dokładnie, zobaczcie sami w poniższej prezentacji.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
W miniony piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski i z tej okazji nasza szkoła kolejny raz we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy wzięła udział w kampanii społecznej "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE". Celem tych działań jest kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznać specyfikę funkcjonowania osób niewidomych oraz nauczyć się, jak można im to ułatwić. Postaramy się również w tym roku uzyskać "Certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym".
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Chłopaka w naszej szkole
No i nadszedł ten dzień, w którym i chłopaki święto swoje mają
W ramach obchodów Dnia Chłopaka Małgosia i Julita, które są członkami Samorządu Uczniowskiego, umiliły dzisiejszy dzień audycją muzyczną oraz rozdawały medale i słodkie upominki wszystkim chłopakom w naszej szkole. A chłopacy w trakcie przerw mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia. A zresztą zobaczcie sami, serdecznie zapraszamy do fotogalerii.
17
Zielone porządki
Wakacje już dawno minęły, a zieleń wokół naszej szkoły jakby troszkę pielęgnacji wymagała. Zatem długo nie czekając uczniowie klas II D oraz II-III A Przysposabiających do Pracy w ramach modułu Ogrodnictwo zadbali o tereny zielone wokół naszej szkoły. A wszystko to w czasie zajęć przysposabiających do pracy. Dziękujemy - kawał dobrej roboty uczniowie!
6
W zakamarkach Klasztorka
- 17
Dzisiaj uczniowie klas podstawowych oraz przysposabiających do pracy mieli możliwość poznać nie tylko 300-letnią historię kościoła, zwanego potocznie klasztorkiem, ale również zwiedzić jego ukryte zakamarki. W trakcie zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć między innymi fragment 500-letniego ceglanego fundamentu kościoła, który spłonął w XVII wieku. Kościół mimo, iż miał fundamenty ceglane to sama konstrukcja była drewniana. Dlatego zaraz po pożarze rozpoczęto budowę dzisiejszego kościoła. Budowa obecnego klasztorka trwała 40 lat. Budowę rozpoczęto w 1680 roku, a ukończono w 1720 roku. Tak wspaniałą lekcję historii lokalnego zabytku zapewnił nam ks. Łukasz Wisiecki, który jest katechetą w naszej szkole i jednocześnie duszpasterzem przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu.
A na koniec każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek oraz obrazek Matki Bożej Świeckiej.
Księże Łukaszu Serdeczne Bóg Zapłać
Z wizytą W Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej
- 20
W ramach "Lekcji Historii" uczniowie naszej szkoły odwiedzili Izbę Regionalną Ziemi Świeckiej. Pan Michał Goliński przedstawił nam ciekawostki historyczne naszego miasta oraz okolic. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się makieta naszego miasta z XIX wieku oraz makieta naszego zamku. Uczniowie mogli również poczuć się jak prawdziwy rycerz przymierzając hełmy rycerskie. I kto powiedział, że historia jest nudna.
Naszą szkołę odwiedził Ratownik Medyczny
- 11
Z okazji minionych obchodów Dnia Pierwszej Pomocy naszą społeczność odwiedził ratownik medyczny . Przybliżył naszym uczniom specyfikę swojej pracy oraz zademonstrował między innymi pozycje boczną ustaloną czy zasady udzielania pierwszej pomocy w stanie zagrożenia życia.
Co się działo na 55 Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku
- 21
W miniony piątek zakończył się 55 Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Funce. W trakcie zlotu młodzi harcerze mieli wiele atrakcji między innymi zajęcia warsztatowe czyli pląsy i piosenki harcerskie, strzelanie z łuku do tarczy, rzeźbienie, wypalanie w drewnie, zajęcia z żeglarstwa czy malowanie herbu - prezentacja swojego miasta. Po za tym były też zajęcia z kynoterapii (zajęcia z psem), makrama czy ćwiczenia z pierwszej pomocy. Serdecznie zapraszamy do galerii.
Nasi uczniowie z misją w Domu Pomocy Społecznej
- 23
Z wielką radością nasza młodzież wzięła w minionym tygodniu kolejny raz udział w pięknej akcji, którą jest Ogród Pokoleń. Wydarzenie organizowane jest przez Dom Pomocy Społecznej w Świeciu, który prowadzą Siostry Miłosierdzia. Kamila, Julita, Patrycja, Oliwia, Bartek, Mikołaj i Kuba pod opieką p. Edyty Opieli, p. Wojciecha Baśniaka i ks. Łukasza Wisieckiego przedstawili dla pensjonariuszy Domu Pomocy krótki program artystyczny. Było wiele pozytywnej energii, słońca, ducha życzliwości i wzruszeń. Nie zabrakło dla gości atrakcji takich jak malowanie na tkaninach, koło fortuny czy zajęcia sportowe. Oczywiście można było coś przekąsić. Była grochówka i pyszne ciasto, a dla dzieci i młodzieży popcorn i wata cukrowa. Najważniejsze jednak było to, że mogliśmy choć trochę rozweselić serca mieszkańców DPSu i wlać w nie kroplę młodzieńczego ducha. Zachęcamy wszystkich do udziału w inicjatywach, które innym dają trochę szczęścia.
ks. Łukasz Wisiecki
Przyjechała nagroda!
We wtorek 21 września przyjechała nagroda, którą dzięki Waszym głosom wygraliśmy w ogólnopolskim konkursie "Lekcja Nieśmiecenia". Nagrodą była stacja edukacyjna składająca sie z 7 pojemników, zgniatarki do butelek oraz tablic edukacyjnych.
Należy wspomnieć, że nasza szkoła znalazła się w pierwszej dwudziestce na 137 zgłoszonych szkół!
Jeszcze raz Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddane głosy !!!
55 Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku - Funka 2021
- 1
Nasi uczniowie, którzy serdecznie wszystkich pozdrawiają, biorą aktualnie udział w 55 Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP. Zlot odbywa się w dniach 20-24 września w Funce. O przebiegu zlotu i co robili nasi młodzi harcerze będziemy informować w najbliższym czasie.
Serdecznie dziękujemy i również pozdrawiamy.
Czuwaj !
Akcja Sprzątanie Świata !!!
W miniony piątek, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny oraz tereny w pobliżu szkoły.
21
No to zbieramy !!!
Samorząd Uczniowski wraz z Sekcją Ekologiczną ogłasza zbiórkę makulatury. Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w naszej Eko-akcji. Zasady zbiórki: każda klasa otrzyma karton do którego wkładamy suche:
*tektury,
*brystole,
*kartki,
*zeszyty,
*ćwiczenia,
*książki,
Akcja trwa od 10 do 24 września 2021 roku. Pełne kartony zbierze Samorząd Uczniowski. Klasa, która zbierze najwięcej uzyska tytuł Klasy EKOPOZYTYWNEJ oraz otrzyma nagrodę. Do udziału w akcji zapraszają Samorząd Uczniowski oraz Sekcja Ekologiczna
Szczepienia przeciw COVID-19
Szanowni Państwo,
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Więcej informacji znajdą Państwo pod poniższym adresem strony internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Nowy Rok Szkolny 2021/2022 - rozpoczęcie.
Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,
W środę 1 września o godzinie 8:00 po raz kolejny rozpoczniemy nowy rok szkolny.
Inauguracja nowego roku szkolnego rozpocznie się mszą świętą, a po mszy odbędzie się apel rozpoczynający nowy rok szkolny.
Serdecznie Zapraszamy i do Zobaczenia.
Zakończenie Roku Szkolnego 2020/21
- 161
25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, poprzedzone mszą świętą, prowadzoną przez proboszcza parafii św. Józefa ks. Mariusza Herolda oraz ks. Łukasza. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która ponownie wszystkich serdecznie przywitała. Po krótkim przemówieniu, odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy ósmej, którzy tym rokiem kończyli szkołę podstawową. Po występach dyrekcja rozpoczęła wręczać uczniom dyplomy, wyróżnienia. Między innymi ucznia/uczennice ze 100 procentową frekwencją, którą została Kamila Pająkowska z klasy 1 SBS oraz ucznia z największą średnią (5,15 !!!) czyli Bartosz Grużalski z klasy VIIa. Po wręczonych dyplomach, listach gratulacyjnych dla rodziców, uczniowie na chwilkę udali się z wychowawcami do swoich klas, gdzie każdy otrzymał swoje świadectwo.
Po zakończeniu roku szkolnego wszyscy uczniowie udali się na zasłużone WAKACJE !!!
Komputerowi malarze
W dniu 2 czerwca 2021 roku w Kujawsko – Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu odbył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki – Mistrz Grafiki Komputerowej. Tegoroczna edycja konkursu pt. „Robot - mój przyjaciel” zainspirowana była twórczością Stanisława Lema. Na konkurs nadesłano 21 prac ze szkół specjalnych w Brodnicy, Grudziądzu i Świeciu. Komisja oceniająca przyznała zaszczytne tytuły Mistrza Grafiki Komputerowej dla autorów z każdego etapu edukacyjnego.
Mistrzem Grafiki Komputerowej w Szkole Przysposabiającej do Pracy został uczeń naszej szkoły Artur Goryniak, uczeń klasy II PPD. Dwóch uczniów otrzymało wyróżnienia: Bartosz Grużalski z klasy 7 oraz Damian Drozdowski z klasy II PPD.
Szkoła, brak uzależnień, konkurs !
- 3
W czerwcu został również rozstrzygnięty konkurs "STOP uzależnieniom! Uczeń wolny uzależnień!" gdzie nasza placówka zdobyła certyfikat szkoły wolnej od uzależnień. Warunkiem było nadesłanie prac plastycznych przedstawiających różne formy uzależnień. Na konkurs prace przesłali: Adam Wernik, Jakub Nowicki (klasa 4a), Natasza Siemińska (klasa 5a), Klaudia Wika (klasa 7Ec), Kamila Jarentowicz (klasa 1PP E), Łukasz Rudzki (1PP E) oraz uczniowie klasy 1D szkoły podstawowej.
Konkurs został zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach tego konkursu odbyły się u nas również warsztaty profilaktyczne oraz bieg ku zdrowiu.
Z muzyką na poważnie
- 10
18 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzyki poważnej w ramach projektu muzycznego - „Kujawy pełne muzycznej wrzawy!”. Projekt składa się z 12 koncertów kameralnych, realizowanych w 6 placówkach edukacyjno-opiekuńczych w naszym województwie. Celem projektu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego regionu oraz wzmacnianie trwałości tradycji ludowych wśród lokalnej społeczności mającej ograniczony dostęp do wydarzeń kulturalnych. Koncert zagrały studentki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy - Kinga Politowska (skrzypce), Klaudia Marzec (wiolonczela) oraz Magdalena Kubat (fortepian). W trakcie koncertu mogliśmy usłyszeć utwory wybitnych polskich kompozytorów, którzy inspirowali się rodzimym folklorem, między innymi Mazurek Chopina czy fragment muzyki Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" czyli znanego wszystkim poloneza.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie