• Nowe szafki dla uczniów klas I-III.

• Dzięki Pani #MartaMolus Prezesowi Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. w Świeciu, która na rzecz naszej szkoły przekazała darowiznę finansową, Pani Dyrektor zakupiła dla uczniów dwóch klas I-III szkoły podstawowej, kolejne szafki ubraniowe. Od wczoraj 18 uczniów przechowuje swoje rzeczy w indywidualnych, kolorowych szafkach. Dziękujemy naszemu wspaniałemu darczyńcy.

#PBDiMSwiecie

• Pani Edyta Guzyńska laureatką w Plebiscycie Edukacyjnym 2022

• Szanowni Państwo z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że nasza koleżanka, nauczycielka naszej placówki Pani Edyta Guzyńska w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 zdobyła I miejsce i tytuł Nauczyciela Roku klas IV-VIII w Powiecie Świeckim, a w województwie kujawsko-pomorskim zdobyła 5 miejsce. W imieniu całej społeczności szkoły życzymy Pani Edycie satysfakcji z pracy, samych powodów do radości, uśmiechu na twarzy każdego dnia, wielu sukcesów zawodowych, najlepszych na świecie uczniów, szacunku, uznania i życzliwości ludzkiej.

Jeszcze raz Serdecznie Gratulujemy Pani Edyto !!!

• Ciekawe zajęcia w trakcie ferii

• W dniach 30.01-03.02.2023 r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych organizowanych przez nauczycieli i opiekunów. Uczestnicy wspólnie zdobywali doświadczenie w kuchennych zmaganiach, brali udział w spektaklu polisensorycznym pt. Zima. Spotkali się także z Edukatorem Wdeckiego Parku Krajobrazowego p. Marleną Wojciechowską. Odwiedzili KP PSP w Świeciu, gdzie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim, wysłuchali historię z niejednej akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. O tym, że w każdym drzemie artysta dowiedzieli się od p. Agnieszki Jarosz.

Wspólnie spędzony tydzień zakończył się filmem pt." W poszukiwaniu miodu".

Organizatorzy dziękują serdecznie Rodzicom i Sponsorom za serce okazane dzieciom.

• Laureaci konkursu "Najpiękniejsza Maska Karnawałowa"

• Konkurs na "Najpiękniejszą Maskę Karnawałową" rozstrzygnięty!!! Karnawał powoli zbliża się do końca, więc czas na podsumowanie konkursu. Wpłynęło łącznie 59 niezwykłych i niepowtarzalnych masek. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, otrzymaliśmy pięknie zdobione maski, które wymagały dużo pracy. Jury napotkało trudne zadanie, żeby wytypować zwycięzców Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Oto nagrodzeni oraz wyróżnieni w trzech kategoriach wiekowych uczniowie:

Kategoria kl. I – III SP

I miejsce Maciej Deręgowski

II miejsce Wiktoria Melcer

III miejsce Henryk Zielaskowski

Wyróżnienie: Maciej Chojnowski

Kategoria kl. IV – VIII SP

I miejsce Filip Krystkowiak

II miejsce Krzysztof Pukownik

III miejsce Zofia Bartosz

Wyróżnienie: Fabian Wolak oraz Oliver Rayski

Kategoria kl. PP i SBS

I miejsce Viktoria Ziółkowska

Ex aequo: Kamila Jarentowicz

III miejsce Bartłomiej Piotrowski

Wyróżnienie: Artur Goryniak oraz Oliwia Ślężak

• "Królowa i Król Frekwencji" oraz "Uczeń Bez Jedynki"

• W dzisiejszym dniu odbył się apel w celu rozstrzygnięcia konkursu na "Królową i króla frekwencji" oraz "Uczeń bez jedynki". Najwyższą frekwencję mieli Oliwia Ślężak, Mateusz i Patryk Cichosz. "Uczniowie beż jedynki" to Bartosz Haftka, Szymon Minikowski, Maciej Dąbrowski, Krzysztof Pukownik, Kamila Pająkowska, Bartłomiej Piotrowski, Filip Chiłła.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• Walentynki 2023

• W miniony wtorek obchodziliśmy Walentynki - wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Z tej okazji został zorganizowany konkurs na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę poprzez glosowanie wybrano Julitę Murawską i Kacpra Gaula, poza tym dyplom super koleżanki i kolegi otrzymali Patrycja Jagodzińska i Marcel Arym. Następnie wszyscy uczniowie świetnie bawili się przy wspólnym śpiewaniu karaoke. Podczas tego dnia obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym. Odświętny dzień osłodziły lizaki w kształcie serc. Oprawa muzyczna imprezy możliwa był dzięki sprzętowi, który pozyskaliśmy w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Karnawałowo i wesoło !!!

• Pozostając jeszcze w karnawałowym nastroju, zobaczcie jak bawili się starsi uczniowie na balu karnawałowym, który odbył się na krótko przed feriami. Zabawa odbyła się na dolnym holu naszej szkoły, a o oprawę muzyczną i świetlną zadbał nasz nauczyciel muzyki czyli pan Wojtek Baśniak. Były zabawy i konkursy no i oczywiście super zabawa !!!

• Nowa wykładzina w sali gimnastycznej !!!

• Miło nam poinformować, iż dzięki pozyskanym od sponsora, firmy MONDI, środkom finansowym w wysokości 7000, 00zł zakupiono płyty ochronne wykładzinowe. Płyty stanowią zabezpieczenie nawierzchni sportowej na sali gimnastycznej podczas organizowanych tam uroczystości, konkursów, imprez szkolnych oraz innych wydarzeń o charakterze lokalnym, w których uczestniczy cała społeczność szkoły a także zaproszeni goście.

Oczywiście cena wystarczającej ilości płyt do pokrycia całej sali gimnastycznej była dużo większa. Dlatego oprócz pozyskanych z firmy Mondi funduszy na zakup wykładziny, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 wyasygnował ze środków budżetu szkoły kwotę 3284,10zł. Do zakupu dołączyła się także Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 1, która przekazała kwotę 2999,90 zł. Całkowita kwota zakupu wykładziny to 13284,80 zł.

• Księżniczki, Rycerze i Karnawałowy Bal !!!

• 19 stycznia na dolnym holu naszej szkoły odbył się bal karnawałowy na którą przybyły do naszej szkoły księżniczki, rycerze, misie i inne bajkowe postacie. Tegoroczną zabawę karnawałową otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Błaszkiewicz. Były tańce, konkursy, słodkości, dużo uśmiechu i zabawy.

I aby pewne chwile nie zaginęły w pętlach przyszłych wspomnień to każda klasa po balu zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.