• Wystawa "Zobacz Człowieka, Nie Zespół" - filmik

• 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorwej Skarpetki. Również w tym dniu rozpoczęła się wystawa fotografii z sesji zdjęciowej, w której wzięły udział dzieci z zespołem downa. Poniżej prezentujemy krótki filmik z wystawy.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Dzień 21 marca patronuje nie tylko rozpoczynającej się wiośnie, ale także narodzinom ludzi niezwykłych. Data ta wiąże się również z istotą tego zaburzenia – trisomią 21 chromosomu, powodującą zespół wad wrodzonych u osób nią dotkniętych.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki, które są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Wkładając w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary okazujemy solidarność z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

Również z tej okazji w naszej szkole odbywa się wystawa fotografii z sesji zdjęciowej, w której wzięły udział dzieci z zespołem downa.

• Pierwszy Dzień Wiosny !!!

• W poniedziałek 20 marca uczniowie razem z nauczycielami przywitali Pierwszy Dzień kalendarzowej Wiosny!!!

Obchody przywitania Wiosny rozpoczęły się od klasowych Escape Roomów (eskejp rumów). Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać serię zagadek, by wydostać się z klasy z rozwiązanym hasłem. Następnie wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej gdzie wspólnie, chociaż podzieleni na drużyny żółtych i zielonych, rywalizować w różnych zmaganiach sportowych. W tym dniu był również backpack challenge (bekpek czelendż, z ang.- plecakowe wyzwanie) czyli chodziło o to, aby w jak najbardziej pomysłowy sposób zamienić zwykły plecak na coś innego i przynieść w nim książki. A jak to wszystko wyglądało? Zobaczcie sami !!

• "Dzień Kobiet" w naszej szkole!

• Dzień Kobiet

Warto sprawić, by 8 marca nie był zwykłym dniem w szkole, przeznaczonym jedynie na lekcje i przyswajanie wiedzy. Zrobiliśmy coś, co sprawiło radość koleżankom. Oto fotorelacja jak ciekawie wyglądał Dzień Kobiet w naszej szkole.

• Konkursowi weterani!

• 2 marca uczniowie naszej szkoły Dawid Borko oraz Krzysztof Pukownik wzięli udział w konkursie o Chorągiew Zbysława Budzyńskiego. Pan Michał Goliński - koordynator konkursu nazwał naszych uczniów weteranami- oboje uczestniczyli w czterech już edycjach tego konkursu- GRATULUJEMY ZAPAŁU i życzymy wielu sukcesów.

• Zdrowo i smacznie!

• W ramach programu prozdrowotnego „Trzymam formę” w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Tym razem były to zajęcia w Zespole rewalidacyjno - wychowawczym. Uczniowie wraz z nauczycielkami przygotowali pyszny i zdrowy mus owocowy.

Wszyscy świetnie i smakowicie się przy tym bawili.