• Kiermasz Wielkanocny dla Ukrainy

• I po kiermaszu!!!

"Towar schodził jak ciepłe bułeczki" można śmiało powiedzieć. Największym powodzeniem cieszyły się ozdoby świąteczne przygotowane przez naszych uczniów. Ukraińskie pielmieni oraz pierogi, które przygotowały panie z Ukrainy, również cieszyły się ogromną popularnością. Oprócz tego można było posmakować swojskiego smalcu ze skwarkami i pajdą chleba w towarzystwie ogórka. Dużym powodzeniem cieszył się również punkt z kawą i ciastem, który obsługiwały uczennice z klas przysposabiających do pracy. Nikt z organizatorów nie spodziewał się, że będzie takie zainteresowanie. Dlatego w związku z tym koniec kiermaszu ogłoszono szybciej niż planowano. Ciekawym akcentem dzisiejszego kiermaszu była wizyta reportera z #RadioPik, który rozmawiał nie tylko z dyrekcją, ale również z uczniami ( o tej wizycie szerzej w jednym z następnych postów).

W imieniu organizatorów Serdecznie Dziękujemy Wszystkim, którzy dzisiaj przybyli na Kiermasz i wspomogli tą szlachetną akcję.

• Koniec przygotowań do kiermaszu!

• Kiermasz Wielkanocny już przygotowany.

Stoły obficie zastawione. Zaczynamy odliczanie. To już nie kwestia dni, ale godzin. Jesteście gotowi? Pamiętajcie - Wstęp wolny.

Bądźmy "Razem dla Ukrainy"!

P.S.

Zastrzegamy sobie możliwość skrócenia czasu kiermaszu w przypadku wyprzedania wszystkich rzeczy.

Planowany czas: 9:30-13:30.

Do zobaczenia na kiermaszu!

• Kiermaszowych rozmaitości ciąg dalszy

• Czwartek zbliża się dużymi krokami, a wraz z nim nasz Wielkanocny Kiermasz. Wszędzie praca wre, a na zdjęciach widać jej efekty. Myślę, że warto pojawić się 7 kwietnia w naszej szkole. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!!!

• Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim

• W marcu został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczny „PLAKAT TEATRALNY” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, który został zorganizowany przez Przedszkole nr 61 Integracyjne w Bydgoszczy.

Konkurs był skierowany do dzieci z niepełnosprawnościami do 10 roku roku życia. Praca naszych uczennic, a dokładnie z klasy I Ea otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie Gratujemy!!!

• Kiermaszowe rozmaitości

• Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele naszej szkoły!

Już w najbliższy czwartek (7 kwietnia), w godzinach 9:30-13:30 odbędzie się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. W sprzedaży będą rzeczy wykonane przez naszych uczniów, nauczycieli, pracowników, pań z Ukrainy czy sympatyków naszej szkoły. Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z Ukrainy, z którymi mamy okazję wspólnie spędzać czas przy okazji cotygodniowych spotkań integracyjnych.

Dziś pierwsza propozycja rzeczy możliwych do kupienia.

C.d.n...

• Niebieska Solidarność

• W sobotę czyli 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zobaczcie jak nasza społeczność szkolna solidaryzowała się z osobami z autyzmem.

• Światowy Dzień Autyzmu

• Sobota, 2 kwietnia. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Sam autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju mózgu. Wcześnie rozpoznany daje największe możliwości na prowadzenie właściwej terapii i szansę dla wielu dzieci na relatywnie normalne życie. Dzień Świadomości Autyzmu ma przyczyniać się do poszerzenia wiedzy społecznej na temat tej przypadłości.

Dzisiaj każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez nałożenie ubrania w kolorze niebieskim,

dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.

Serdecznie pozdrawiamy #PowiatŚwiecki, który dzięki Pani Patrycji, wychowawczyni klasy I-IIIc oraz pracy uczniów tejże klasy już taką żarówkę ma.